Programowanie z Minecraftem 11-15 lat

264zł

Minecraft jest znanym narzędziem edukacyjnym w państwach z innowacyjnymi metodami nauczania, w końcu Skandynawowie już dawno to odkryli! Nasze zajęcia Programowanie z Minecraftem to doskonały dowód na to, że świetną zabawę można połączyć z produktywną nauką. Nasz trener zachęci Twoje dziecko do samodzielnego i kreatywnego myślenia. W Minecraftowej rzeczywistości dzieci czują się swobodnie, dlatego nauka programowania, matematyki czy chemii jest dużo skuteczniejsza. Minecraft rozwija wiedzę o bryłach i mechanizmach powstawania przedmiotów. Daje możliwości nieograniczonej architektonicznej zabawy. Minecraft jest grą strategiczną rozwijającą u dzieci umiejętność planowania - w końcu trzeba widzieć ile sztabek żelaza należy zdobyć, żeby stworzyć zbroję! Jednak przede wszystkim Minecraft to świetne środowisko do zrozumienia istotnych dla przyszłych programistów zależności. W trakcie naszego kursu wykorzystujemy dwa narzędzia: Minecrafta i Scratcha.

Minecraftowa przestrzeń umożliwia pokazanie dziecku wdrażanych zagadnień, a dzięki Scratchowi zdobyta wiedza jest uzupełniana i utrwalana.

Zagadnienia, które Twoje dziecko opanuje podczas kursu:
- zasadę skrzyżowań T
- listy
- podstawowe pojęcia z zakresu algorytmów
- instrukcje warunkowe - rozszerzone o “else” “if else”, inwersji - efektory oraz indykatory
- pętle, iteracje
- zmienne pseudolosowe
- operatorów logicznych
- poradzi sobie z błędami kolizyjnymi
- pozna podstawy języka Lua
- pozna mechanizmy tworzenia skryptów

A temu wszystkiemu towarzyszyć będzie świetna zabawa! Uczestnicy stworzą swoje własne gry, bloki oraz zbrojenia.

Zwieńczeniem kursu będzie stworzenie wybuchowej wieży oraz zbudowanie własnego schronu zabezpieczającego przed wielkim Boom!

Szczegółowy opis zajęć, w którym lekcja po lekcji zobaczysz, czego nauczy się Twoje dziecko znajdziesz w naszym katalogu do pobrania poniżej. Dodatkowo sprawdzisz tam dostępne grupy i godziny zajęć kursu „Programowanie z Minecraftem”.

Aby zwiększyć efektywność nauki kurs został podzielony na kilka części. Cały kurs trwa 5 miesięcy, podczas których zostanie omówionych 20 bloków tematycznych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne, co w sumie daje 40 godzin lekcyjnych całego kursu. Podana cena dotyczy miesięcznej części cyklu.

Po rozpoczęciu zajęć zostanie otwarta możliwość zakupu kolejnych części kursu.

Jesteście na to gotowi?

Najważniejsze informacje

 • Przeprowadzimy 20 bloków tematycznych każdy po 2 godziny lekcyjne w godz. 17:45-19:15+ zadania / wyzwania w dni wolne od zajęć
 • Cały kurs trwa 5 miesięcy - 20 spotkańZajęcia odbywają się raz w tygodniu w wtorki.
 • Zajęcia w grupach od 5 do 9 osób
 • Spotykamy się na Zoomie i Minecraftowym serwerze
 • Jesteśmy dla uczestnika / rodzica przez 7 dni w tygodniu pod telefonem i mailem

Wybierz terminy

 • 06.10.2020-27.10.2020 Kurs wieczorowy
Nie znalazłeś terminu dla siebie? Skontaktuj się z nami

Plan nauki

 1. Ustawienia środowiska pracy

  Dzięki naszemu kursowi zrozumiesz zasady działania programów niezbędnych do nauki programowania w Minecraft. Nasz trener wytłumaczy ci krok po kroku jak zainstalować grę, forge i wiele innych modów.

 2. Świat Minecraft

  Nasz trener nauczy Cię tworzyć własne gry w minecraftowej rzeczywistości. Dodatkowo w MCreator wspólnymi siłami stworzymy swoje własne bloki, surowce oraz zbrojenia.

 3. Język Lua i wykorzystanie mechanizmów

  Na naszym kursie dowiesz się jak zaprogramować żółwika-robocika, który pomoże Ci w uproszczeniu prac. Dzięki niemu zautomatyzujemy nasze farmy oraz kopalnie.

 4. Programowanie i zabawa w informatyka

  Dzięki implementacji prostych kodów do robocików ułatwimy sobie pracę oraz stworzymy możliwość budowania dowolnych budynków (również tych wybuchających).

 5. Obsługa nietrafnych mechanizmów

  Zdobytą wiedzę na naszych kursach wykorzystamy do ulepszania zbiorów na polach minecraftowych, budowy zaawansowanych bram oraz ukrytych przejść.

 6. Czego nauczy się Twoje dziecko

  • Tworzenia własnych gier w Minecraft
  • Tworzenia własnych bloków, surowców oraz zbrojeń w MCreator
  • Podstawowych pojęć z zakresu algorytmów i wykorzystania redstone do prostych mechanizmów
  • Zasady skrzyżowań T
  • Instrukcji warunkowych – możliwość warunkowego decydowania o tym jakie kroki zostaną wykonane w dalszej kolejności, jest to jedna z podstawowych własności współczesnych komputerów – rozszerzone o “else” i “if else”
  • Radzenia sobie z błędami kolizyjnymi
  • Efektorów oraz indykatorów
  • Zmiennych pseudolosowych
  • Podstaw języka Lua
  • Inwersji, instrukcji warunkowych, budowy mechanizmów
  • Pętli repeat – są jednym z najważniejszych elementów języka programowania. Dzięki nim możemy zautomatyzować wykonywanie kilka razy danego kodu
  • Iteracji – jest to czynność powtarzania tej samej operacji z pętli
  • Instrukcji warunkowych
  • Operatorów logicznych z Stringiem
  • Tworzenia skryptu umożliwiającego wybudowanie wybuchającej wieży
  • Kurs zakończy się całościową powtórką

Trener

Janek Kostrzewa

Pasjonat informatyki i ekonometrii. Poza programowaniem interesuje się również sportami walki. Od dzieciństwa stara się rozwijać w zakresie programowania i szuka przestrzeni, gdzie może wykorzystać wcześniej zdobytą wiedzę. Swoją wiedzą „zaraża” innych i daje z siebie 100%, aby każdy z jego podopiecznych wyniósł z zajęć jak najwiecej. Nie jest to typ samotnika. Janek nie wyobraża sobie życia bez zawierania nowych znajomości - jest to człowiek niezwykle otwarty na innych. Nie straszne są mu wszelkie wyzwania, dlatego często je podejmuje.

Masz jakieś pytania? Napisz do nas!

Dodatkowo prześlemy wszystkie ważne informacje dotyczące kursu!Pobierz pełen program kursu

Pobierz szczegółowy program kursu

Dofinansowanie

Zależnie od sytuacji budżetowej i Twoich preferencji pomożemy Ci dobrać sposób sfinansowania kursu. Podpowiemy skąd pozyskać środki i jak rozłożyć płatności, żeby łatwiej wejść w obszar IT. Nasi pracownicy z Działu Obsługi chętnie pomogą i odpowiedzą na pytania, jakie możesz mieć.

Poznaj sposoby dofinansowania
ikona

Masz wątpliwości? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!