Moja pierwsza strona internetowa

396zł

Na kursie tworzenia stron internetowych uczestnik nauczy się budować własną, sprawnie działającą i efektownie wyglądającą stronę. Na samym początku dziecko dowie się, jak napisać stronę statyczną, dodawać do niej ciekawe i przydatne funkcje, a następnie jak przekształcać je w strony dynamiczne, projektować bazy danych i łączyć je ze swoją stroną. Na koniec kursu każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający jego umiejętności z zakresu tworzenia Front-Endu oraz Back-Endu stron - czyli ich aspektów wizualnych i tzw. ,,zaplecza”.

Języki, których podstaw uczymy na kursie:

● HTML
● CSS
● JavaScript
● MySQL
● PHP

Kurs jest skonstruowany tak, by w optymalny, dopasowany do wieku sposób uczyć dzieci, które nigdy wcześniej nie miały styczności z programowaniem.

Zagadnienia, które poznają uczestnicy:

- pisanie statycznych stron internetowych przy użyciu języka HTML
- przygotowanie strony zgodnie z wizją autora - stylizacja przy pomocy CSS (Cascading Style Sheets)
- tworzenie stron responsywnych (wyświetlanych poprawnie na każdym urządzeniu)
- korzystanie z języka JavaScript w celu urozmaicania strony o dodatkowe funkcjonalności, np. animacje, gry
- tworzenie i zarządzanie bazami danych przy użyciu języka MySQL
- pisanie zaawansowanych stron internetowych i łączenie ich z bazami danych w języku PHP - systemy rejestracji, logowania, tworzenia rankingów, list
- optymalizacja strony pod względem jej pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych
- serwer, hosting, domena, DNS (Domaine Name System)
- zabezpieczanie strony przed potencjalnymi atakami; podstawy cyberbezpieczeństwa

Szczegółowy opis zajęć, w którym lekcja po lekcji zobaczysz, czego nauczy się Twoje dziecko znajdziesz w naszym katalogu do pobrania poniżej. Dodatkowo sprawdzisz tam dostępne grupy i godziny zajęć kursu „Moja pierwsza strona internetowa”.

Cały kurs trwa 9 miesięcy, jest podzielony na 9 segmentów - w każdym miesiącu zajęcia odbywają się przez 3 tygodnie, 2 razy po 2 godziny. Ostatni tydzień przeznaczony jest na odpoczynek i zebranie sił na kolejny segment oraz utrwalenie zdobytej dotychczas wiedzy. Kurs realizowany jest w kilku częściach, po to, by nauka była jak najbardziej efektywna. Podana cena dotyczy miesięcznej części cyklu. Po rozpoczęciu zajęć zostanie otwarta możliwość zakupu także drugiej części kursu.

Najważniejsze informacje

 • Zajęcia trwają dwie godziny lekcyjneGodz. 17:30 - 19:00
 • Spotykamy się 2 razy w tygodniu Zajęcia odbywają się w wtorki oraz piątki. Cały kurs trwa 9 miesięcy
 • Zajęcia w grupach od 5 do 9 osób
 • Kursanci łączą się z trenerem na ZoomiePo zajęciach uczestnicy dostają wyzwania do pracy samodzielnej
 • Jesteśmy dla uczestnika / rodzica przez 7 dni w tygodniu pod telefonem i mailem

Wybierz terminy

 • 16.10.2020-16.11.2020 Kurs wieczorowy
Nie znalazłeś terminu dla siebie? Skontaktuj się z nami

Plan nauki

 1. Środowisko programistyczne

  Dowiesz się, jakie programy są niezbędne do rozpoczęcia nieskończonej przygody jaką jest tworzenie stron www. Począwszy od wyboru podstawowego edytora tekstu z kolorowaną składnią, przez dostępne dla niego pakiety ułatwiające pracę na kodzie, aż po przedstawienie samych języków, które będą wykorzystywane!

 2. HTML to podstawa

  Bez niego ani rusz. Nauczysz się wszystkich niezbędnych znaczników HTML, które są fundamentalną strukturą każdej strony. Poznasz najnowsze znaczniki semantyczne, blokowe, które zostały wprowadzone wraz z wersją HTML5. Są to elementy budujące stronę, na przykład ten, który właśnie rozwinąłeś! Dowiesz się, jak je poprawnie wykorzystywać, by strona była zoptymalizowana (zawierała wszystko co powinna i jednocześnie ładowała się szybko).

 3. CSS jako sztuka

  W tym segmencie wyjaśnię Ci czym dokładnie są selektory, pseudoklasy i responsywność strony. Nie bój się tych strasznie brzmiących słów, bo w praktyce nikt normalnie ich nie pamięta. Nauczysz się stylizować swój wcześniej napisany kod HTML przy pomocy najnowszej wersji języka CSS3 (kaskadowych arkuszy stylów). Zapoznasz się z kluczowymi technikami tworzenia własnych, kreatywnych szablonów stron. Jednocześnie nauczysz się techniki skalowalności strony i jej wyglądu.

 4. JavaScript

  Wprowadzimy Was do skryptowego, interpretowanego języka programowania JavaScript. Wytłumaczymy czym jest, jak działa, do czego służy i jakie daje możliwości. Przedstawimy Wam między innymi sposoby zagnieżdżania skryptu w HTML zewnętrznie i wewnętrznie. Zapoznanie z typami zmiennych i stałych. Zaznajomimy Was z podstawowymi dla przyszłych programistów pojęciami takimi jak:

  • instrukcje warunkowe if, else
  • pętla for while i do .. while

 5. Bazy danych i MySQL

  W tym segmencie dowiemy się czym są bazy danych, do czego służą i dlaczego pełnią kluczową rolę w funkcjonowaniu dzisiejszego środowiska? Stworzymy pierwszą bazę danych – jest to zbiór ściśle powiązanych ze sobą danych, które są przechowywane w pamięci komputera i wykorzystywane przez odpowiednie programy. Wprowadzimy Was do języka SQL i nauczymy między innymi usuwania danych z bazy danych, polecenia DEETE, TRUNCATE, DROP.

 6. PHP

  Dowiesz się czym jest język PHP i czym różni się od JavaScript. Nauczymy Was podstawowych funkcji takich jaki tworzenie systemów rejestracji oraz zabezpieczenia ich przed potencjalnymi atakami.

 7. Udostępnianie do WWW

  Nauczysz się czym jest hosting, domena, routing. Skonfigurujemy własną, darmową domenę. Dowiemy się czym jest DNS i jaką pełni rolę. Zaprezentujemy hosting Google Firebase oraz omówimy jego możliwości.

 8. Widżety i aplikacje

  Stworzymy klikalną galerię – tak zwany Lightroom. Nauczymy Was jak stworzyć gładkie przejścia do innej sekcji strony. Stworzymy konto administratora z dostępem do wszystkich danych użytkowników z poziomu strony internetowej.

Trener

Dawid Niedźwiecki

Od najmłodszych lat aktywnie zdobywa wiedzę w zakresie programowania webowego i tworzenia stron internetowych. Bazując na swoim doświadczeniu w nauce, przygotował najefektywniejsze techniki nauczania programowania webowego, dzięki którym Twoje dziecko na tym kursie zdobędzie w bardzo łatwy i przyjemny sposób wiedzę oraz bez problemu będzie w stanie stworzyć swoją własną stronę internetową.

Masz jakieś pytania? Napisz do nas!

Dodatkowo prześlemy wszystkie ważne informacje dotyczące kursu!Pobierz pełen program kursu

Pobierz szczegółowy program kursu

Dofinansowanie

Zależnie od sytuacji budżetowej i Twoich preferencji pomożemy Ci dobrać sposób sfinansowania kursu. Podpowiemy skąd pozyskać środki i jak rozłożyć płatności, żeby łatwiej wejść w obszar IT. Nasi pracownicy z Działu Obsługi chętnie pomogą i odpowiedzą na pytania, jakie możesz mieć.

Poznaj sposoby dofinansowania
ikona

Masz wątpliwości? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!