Python Databases & Data Mining

1390zł

Bazy danych są sercem każdej aplikacji, a SQL mimo że dysponujemy coraz większą ilością innych narzędzi, wciąż jest niezwykle istotną technologią bez której ciężko sobie poradzić zarówno w ścieżce Deva jak i Analityka danych. Bez nich żaden znany Ci potężny serwis nie byłby w stanie zbudować swej wielkości – od zarania dziejów informacja niejednokrotnie była droższa niż samo złoto (a na pewno na nie zamienialna). W 21 wieku jednak dane musimy umieć również pozyskać. Dzięki bliższemu poznaniu protokołu HTTP oraz takich zagadnień jak REST API oraz WEB Scrapping nauczysz się je pozyskiwać z otwartego internetu.

Najważniejsze informacje

 • 30h pracy z wykładowcą i grupą na żywo+ 20h nauki samodzielnej w dni wolne od zajęć
 • 10 x 3h wieczornych spotkań w godz. 17:30-20:30Cały kurs trwa 3 tygodnie
 • Zajęcia w grupach od 9 do 12 osóbKursy specjalistyczne do max 8 osób
 • Kursanci łączą się z trenerem na ZoomieWszystkie nasze zajęcia są nagrywane a materiał wideo wysyłamy następnego dnia
 • Komunikatorem z trenerem oraz grupą poza zajęciami jest Slack

Wybierz terminy

 • 11.08.2020-01.09.2020 Kurs wieczorowy
Nie znalazłeś terminu dla siebie? Skontaktuj się z nami

Plan nauki

 1. MySQL

  Poznasz z bliska relacyjne bazy danych – mimo iż w coraz większej ilości projektów używa się technologii zamiennych to pogłoski o śmierci SQLa są stanowczo przesadzone. To pozycja obowiązkowa dla każdego, przyszłego Data Scientist, ale i powinność dla Developera. Znajomość architektury relacyjnych baz danych jest niezbędna dla umiejętnego zamodelowania każdej poważnej aplikacji.

 2. NoSQL

  Not only SQL – nierelacyjne bazy danych. Wysoka skalowalność, relatywnie duża w porównanie z SQL szybkość. To sprawia że bazy nierelacyjne (również dzięki obiektowej strukturze) są coraz szerzej wykorzystywane i w małych i dużych projektach. W tym bloku dowiesz się jak się po nich poruszać i jak je skomunikować z Pythonem (na przykładzie MongoDB).

 3. HTTP

  Poznasz podstawy protokołu HTTP, a także inne sposoby komunikacji urządzeń w sieciach. W pełni zrozumiesz działanie REQUEST – RESPONSE, kody odpowiedzi serwera, nagłówki, etc… Dowiesz się też jak działa DNS (oraz jacy ludzie mają klucze do całego internetu). Bez podstawowej wiedzy na temat tego protokołu trudno jest się w dzisiejszej sieci danych skutecznie poruszać.

 4. REST

  Zrozumiesz mechanizm REST API – dużo słów, mocne brzmienie, a zasadniczo prosty przekaz. Nauczysz się tworzyć zapytania do popularnych serwisów, dowiesz się też jak tak naprawdę (oczywiście w skrócie) działają Google, YouTube czy Facebook. Zapoznasz się też z popularnymi serwisami zwracającymi przydatne dane – od serwisu Kanye.REST (cytaty z Kanye West’a) po agencje rządowe (na przykładzie GUS TERYT API). Pozyskiwanie danych to rzecz niezbędna i dla Analityków i Developerów.

 5. Web Scraping

  Jak działają roboty Google czy Amazona, skąd biorą się stosy danych dzięki którym wyszukiwarka pozwala nam otrzymać odpowiedź na prawie każde nasze pytanie. Dowiesz się jak używać narzędzi Pythona do pobierania całych serwisów oraz odnajdowania w ich treściach interesujących Cię informacji. Automatyzując ten proces możesz mieć wszystkie dane jakich tylko chcesz.

Trener

Piotr Mariański

Doświadczenie: 12 lat komercyjnie (20 lat od pierwszego programu) CEO "Webpros.pl" (4 lata), CEO "ycacademy.pl", Trener programowania od 5 lat (Kilka ogólno-europejskich Akademii), Co-Founder kilku aktualnie rozwijanych startup'ów technologicznych W zawodzie od 12 lat. Z wykształcenia inżynier mechatronik "Politechniki Gdańskiej" posiadający ogromną pasję do programowania. Został trenerem, ponieważ uwielbia dzielić się wiedzą, która pomaga przynieść innym wielkie korzyści. Uwielbia poznawać ludzi, uczy się sam podczas każdych zajęć – życia i zawodu. Myśl: "Szaleństwo od geniuszu odróżnia tylko sukces”

Dofinansowanie

Zależnie od sytuacji budżetowej i Twoich preferencji pomożemy Ci dobrać sposób sfinansowania kursu. Podpowiemy skąd pozyskać środki i jak rozłożyć płatności, żeby łatwiej wejść w obszar IT. Nasi pracownicy z Działu Obsługi chętnie pomogą i odpowiedzą na pytania, jakie możesz mieć.

Poznaj sposoby dofinansowania
ikona

Masz wątpliwości? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!