Python Data Management: Unit 4

1390zł

Baza danych jest sercem każdej aplikacji. Język SQL, mimo że obecnie dysponujemy coraz nowszymi narzędziami, wciąż jest jedną z najczęściej używanych technologii, niezbędnych zarówno na ścieżce Dev, jak i Data Analysis. Bez nich żaden duży serwis nie byłby w stanie zbudować swojej potęgi. W końcu, kto ma informację, ten ma władzę - to nie zmieniło się od stuleci. Jednak w dzisiejszych czasach kluczowa jest umiejętność pozyskiwania danych. W trakcie kursu dzięki bliższemu poznaniu protokołu HTTP oraz zagadnień takich jak: REST API oraz WEB Scrapping nauczysz się gromadzić dane z otwartego Internetu.

Kurs oprócz 30 godzin zajęć z trenerem oraz 20 godzin samodzielnej pracy zawiera także przygotowanie do stworzenia portfolio oraz certyfikat i referencje z opinią mentora wystawione na prośbę uczestnika na zakończenie nauki.

Najważniejsze informacje

 • 30h pracy z wykładowcą i grupą na żywo+ 20h nauki samodzielnej w dni wolne od zajęć
 • 10 x 3h wieczornych spotkań w godz. 17:30-20:30Zajęcia w dni: poniedziałek, środa, piątek lub wtorek, czwartek, sobota. Cały kurs trwa 3 tygodnie
 • Zajęcia w grupach od 9 do 12 osóbKursy specjalistyczne do max 8 osób
 • Kursanci łączą się z trenerem na ZoomieWszystkie nasze zajęcia są nagrywane a materiał wideo wysyłamy następnego dnia
 • Komunikatorem z trenerem oraz grupą poza zajęciami jest Slack

Wybierz terminy

 • 15.09.2020-06.10.2020 Kurs wieczorowy
Nie znalazłeś terminu dla siebie? Skontaktuj się z nami

Plan nauki

 1. MySQL

  Relacyjne bazy danych – mimo iż w coraz większej ilości projektów używa się technologii zamiennych, to pogłoski o śmierci SQL’a są stanowczo przesadzone. To pozycja obowiązkowa zarówno dla każdego, przyszłego Data Scientist, jak i Developera. Znajomość architektury relacyjnych baz danych jest niezbędna dla umiejętnego modelowania każdej poważnej aplikacji.

 2. NoSQL

  Not only SQL – nierelacyjne bazy danych. Wysoka skalowalność oraz relatywnie duża, w porównaniu z SQL szybkość. To sprawia, że bazy nierelacyjne (również dzięki obiektowej strukturze) są coraz częściej wykorzystywane zarówno w małych, jak i w dużych projektach. W tym bloku dowiesz się jak się po nich poruszać oraz je skomunikować z Pythonem (na przykładzie MongoDB).

 3. HTTP

  Poznasz podstawy protokołu HTTP, a także inne sposoby komunikacji urządzeń w sieciach. W pełni zrozumiesz działanie REQUEST – RESPONSE, kodów odpowiedzi serwera, nagłówków, etc… Dowiesz się także jak działa DNS (oraz jacy ludzie mają klucze do całego Internetu).

 4. REST

  Zrozumiesz mechanizm REST API. Nauczysz się tworzyć zapytania do popularnych serwisów, dowiesz się również jak, tak naprawdę, działają Google, YouTube czy Facebook. Zapoznasz się też z popularnymi serwisami zwracającymi przydatne dane – od serwisu Kanye.REST (cytaty z Kanye’go West’a) po agencje rządowe (na przykładzie GUS TERYT API).

 5. Web Scraping

  Jak działają roboty Google’a czy Amazona? Skąd biorą się stosy danych dzięki którym wyszukiwarki odpowiadają na prawie każde pytanie Dowiesz się jak używać narzędzi Pythona do pobierania całych serwisów oraz odnajdywania w ich treściach interesujących Cię informacji.

Trener

Piotr Mariański

Doświadczenie: 12 lat komercyjnie (20 lat od pierwszego programu) CEO "Webpros.pl" (4 lata), CEO "ycacademy.pl", Trener programowania od 5 lat (Kilka ogólno-europejskich Akademii), Co-Founder kilku aktualnie rozwijanych startup'ów technologicznych W zawodzie od 12 lat. Z wykształcenia inżynier mechatronik "Politechniki Gdańskiej" posiadający ogromną pasję do programowania. Został trenerem, ponieważ uwielbia dzielić się wiedzą, która pomaga przynieść innym wielkie korzyści. Uwielbia poznawać ludzi, uczy się sam podczas każdych zajęć – życia i zawodu. Myśl: "Szaleństwo od geniuszu odróżnia tylko sukces”

Masz jakieś pytania? Napisz do nas!

Dodatkowo prześlemy wszystkie ważne informacje dotyczące kursu!Pobierz pełen program kursu

Pobierz szczegółowy program kursu

Dofinansowanie

Zależnie od sytuacji budżetowej i Twoich preferencji pomożemy Ci dobrać sposób sfinansowania kursu. Podpowiemy skąd pozyskać środki i jak rozłożyć płatności, żeby łatwiej wejść w obszar IT. Nasi pracownicy z Działu Obsługi chętnie pomogą i odpowiedzą na pytania, jakie możesz mieć.

Poznaj sposoby dofinansowania
ikona

Masz wątpliwości? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!