Python Web Developer: Unit 1-5

5850zł

Python jest językiem, którego ideą przewodnią jest czytelność kodu źródłowego. Dzięki czemu nieustannie znajduje się w pierwszej trójce najpopularniejszych języków programowania według indeksu TIOBE. Jako język ogólnego zastosowania Python posiada dużą społeczność, co przekłada się przede wszystkim na łatwość uzyskiwania odpowiedzi, sporą ilość dokumentacji oraz rozbudowaną listę bibliotek i dodatków. Kurs Pythona od podstaw jest idealnym rozwiązaniem dla, które chcą wkroczyć na ścieżkę kariery programisty. Szkolenie stanowi kompleksowe połączenie wszystkich poszczególnych części Pythona. Rozpoczynając od Intro, Level Up, Patterns&Algorithms, Data Management, na Django kończąc. W trakcie kursu zdobędziesz wszystkie niezbędne umiejętności oraz poznasz realia rynku IT, by po jego zakończeniu móc rozpocząć swoją pierwszą pracę jako junior.

W cenie kursu oprócz 150h zajęć z trenerem oraz 100h samodzielnej pracy zawiera się także wspólne tworzenia portfolio oraz certyfikat i referencje z opinią mentora wystawione na prośbę uczestnika na zakończenie kursu.

Najważniejsze informacje

 • 150h pracy z wykładowcą i grupą na żywo+ 100h nauki samodzielnej w dni wolne od zajęć
 • 50 x 3h wieczornych spotkań w godz. 17:30-20:30Zajęcia w dni: poniedziałek, środa, piątek lub wtorek, czwartek, sobota. Cały kurs trwa 5 miesięcy
 • Zajęcia w grupach od 9 do 12 osóbKursy specjalistyczne do max 8 osób
 • Kursanci łączą się z trenerem na ZoomieWszystkie nasze zajęcia są nagrywane a materiał wideo wysyłamy następnego dnia
 • Komunikatorem z trenerem oraz grupą poza zajęciami jest Slack

Wybierz terminy

 • 21.09.2020-26.02.2020 Kurs wieczorowy
Nie znalazłeś terminu dla siebie? Skontaktuj się z nami

Plan nauki

 1. ETAP I - Opanujesz zagadnienia, takie jak składnia, moduły biblioteki standardowej, programowanie funkcyjne i obiektowe, a także podstawy tworzenia wyrażeń listowych czy słownikowych.

  Bloki tematyczne:

  • Wprowadzenie – Wspólnie skonfigurujemy środowisko pracy, oraz wybierzemy zestaw narzędzi pomocnych w tworzeniu dobrego i przede wszystkim działającego kodu.
  • Biblioteka standardowa – Poznasz tu podstawowe moduły które Python przynosi nam wraz ze swym interpreterem.
  • Programowanie funkcyjne – Nauczysz się jak tworzyć nie-redundantny kod (nie zawierający powtórzeń), oraz dlaczego funkcje określa się mianem taniej siły roboczej.
  • Programowanie obiektowe – Poznasz podstawy paradygmatu OOP – najpopularniejszej dziś konwencji wytwarzania oprogramowania. Dowiesz się co to znaczy że wszystko jest obiektem.
  • Operacje na danych – Dowiesz się jak wyglądają podstawy przetwarzania danych w roku 2020. Nauczysz się odczytywać je z plików, lecz przede wszystkim odbierać je z poziomu dowolnego REST API. Po ich odczycie nauczysz się wykorzystywać je we własnej aplikacji.

 2. ETAP II - Dowiesz się, czym jest popularny wzorzec dekoratora oraz jak go używać. Poznasz podstawy wyrażeń regularnych, podniesiesz poziom swoich umiejętności w używaniu wyrażeń listowych i słownikowych, a także dowiesz się czym są generatory i iteratory - zagadnienia niezbędne do operacji na danych.

  Bloki tematyczne:

  • Wyjątki i obsługa błędów – Co jest podstawą każdej zaawansowanej aplikacji? Czym jest prawo Murphy’ego i dlaczego działa? Nauka pisania kodów błędów i wykorzystywania ich we własnych programach.
  • Operacje I/OBardziej zaawansowane operacje na plikach – nauka odczytywania ich częściami. Moduły pozwalające wyprowadzać dane do różnych popularnych formatów.
  • Funkcje i Oneliners – Czym są argumenty pozycyjne i nazwane? Czym są *args i **kwargs? Pisanie słynnych jednolinijkowców. Wzorzec dekoratora.
  • Generatory i Iteratory Mechanizmy, które umożliwiają dostęp do dużych ilości informacji, nie zużywając przy tym pamięci w stopniu blokującym działanie innych programów. Generatory to proste, lecz potężne mechanizmy, które są niezbędne do przetwarzania ogromnych pakietów danych.
  • Wyrażenia regularne Mimo że powstało już wiele mechanizmów wyszukujących wzorce, każdy profesjonalny programista powinien poznać podstawy wyszukiwania określonych schematów wewnątrz różnych treści – problemem nie są posiadające określony schemat źródła danych, lecz pliki, które nie mają popularnej struktury.
  • Programowanie obiektowe Rozwinięcie umiejętności programowania w paradygmacie OOP. Wbudowane dekoratory. Popularne wzorce projektowe, służące pisaniu przejrzystego i podatnego na rozwój kodu. Mechanizm wielo-dziedziczenia.

 3. ETAP III - Uzupełnisz wiedzę na temat tego, jak tworzyć czytelny i zoptymalizowany kod, a także rozwiniesz umiejętności jego refaktoryzacji. Dowiesz się czym jest złożoność obliczeniowa oraz jak tworzyć aplikacje, które potrafią przetwarzać ogromne ilości danych, nie zużywając przy tym maksymalnych ilości pamięci.

  Bloki tematyczne:

  • Zasady dobrego programowania Dobre praktyki. Pełne znaczenie wyrażenia ,,pythonic”. Zasady przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych w branży IT. Dodatkowe techniki refaktoryzacji kodu.
  • Algorytmy i struktury danych Podstawy algorytmiki w wydaniu obliczeniowym – z naciskiem na tworzenie skryptów, które poza doskonałą funkcjonalnością, oszczędzają również pamięć w takim stopniu, jak to możliwe. Funkcje sortujące. Najpopularniejsze struktury danych – typy złożone, niebędące typami wbudowanymi.
  • Wzorce projektoweNajpopularniejsze wzorce projektowe – koncepcje i konwencje panujące w środowiskach programistycznych. Wykorzystywanie reguł ustalonych przez lata dla automatyzacji procesów projektowych oraz tworzenia zrozumiałej dla innych programistów architektury własnej aplikacji.

 4. ETAP IV - Baza danych jest sercem każdej aplikacji. Język SQL, mimo że obecnie dysponujemy coraz nowszymi narzędziami, wciąż jest jedną z najczęściej używanych technologii, niezbędnych zarówno na ścieżce Dev, jak i Data Analysis. Bez nich żaden duży serwis nie byłby w stanie zbudować swojej potęgi. W końcu, kto ma informację, ten ma władzę - to nie zmieniło się od stuleci. Jednak w dzisiejszych czasach kluczowa jest umiejętność pozyskiwania danych. W trakcie kursu dzięki bliższemu poznaniu protokołu HTTP oraz zagadnień takich jak: REST API oraz WEB Scrapping nauczysz się gromadzić dane z otwartego Internetu.

  Bloki tematyczne: 

  • MySQL – To pozycja obowiązkowa zarówno dla każdego, przyszłego Data Scientist, jak i Developera. Znajomość architektur relacyjnych baz danych jest niezbędna dla umiejętnego modelowania każdej poważnej aplikacji.
  • NoSQL Not only SQL – nierelacyjne bazy danych – jak się po nich poruszać oraz je skomunikować z Pythonem (na przykładzie MongoDB).
  • HTTP Podstawy protokołu HTTP. Inne sposoby komunikacji urządzeń w sieciach. Działanie  REQUEST – RESPONSE. Kody odpowiedzi serwera, nagłówki, etc…Działanie DNS.
  • REST Mechanizm REST API. Nauka tworzenia zapytań do popularnych serwisów. Działanie Google’a, YouTube’a, Facebooka.
  • Web Scraping Jak działają roboty Google czy Amazona? Skąd biorą się stosy danych, dzięki którym wyszukiwarki odpowiadają na prawie każde pytanie? Narzędzia Pythona do pobierania całych serwerów od odnajdywania w ich treściach informacji.

   

 5. ETAP V - Poznaj Django - najpopularniejszy framework przeznaczony do tworzenia aplikacji internetowych, napisany w Pythonie, na którym został zbudowany YouTube, Instagram, Dropbox, czy Spotify. Podczas kursu wraz z trenerem wprowadzisz w życie, w oparciu o to właśnie narzędzie, praktyczny projekt systemu informatycznego, który będziesz mógł umieścić w swoim portfolio. Wspólnie wdrożycie także REST’owe API z użyciem Django Rest Framework. Django stanowi zwieńczenie szkolenia na Web Developera - świat aplikacji webowych w praktyce.

  Bloki tematyczne: 

  • FrameworkKoncepcja frameworków. Historia ,,nowego Internetu – Internetu ludzi”. Najpopularniejszy dziś wzorzec projektowy MVC (MVT). Koncepcja odwrócenia przepływu sterowania, a także sposoby modelowania architektury aplikacji webowej.
  • Routing & Views Jak sprawić by pod konkretnym adresem internetowym, prezentowana była określona treść? Tworzenie węzłów URL. Odbieranie z poziomu klienta (np. przeglądarka) danych za pomocą ,,request” oraz wyprowadzanie odpowiedzi serwera (Response).
  • Modele & Shell Poznanie Django ORM. Nauka modelowania – tworzenia architektury systemu informatycznego, który dla właściwego działania musi operować na dużej ilości merytorycznie powiązanych ze sobą danych. Zarządzanie kolekcjami w prosty sposób. Importowanie do aplikacji danych z innych systemów za pomocą narzędzia ,,django shell”.
  • Django Admin Panel administracyjny Django – doskonałe narzędzie pozwalające zarządzać bazą danych systemu z poziomu gotowego graficznego interfejsu. W większości projektów trzeba taki panel stworzyć samemu od podstaw – z użyciem Django mechanizm ten otrzymuje się z samym frameworkiem.
  • Templates & Forms Nauka ładowania dokumentów hipertekstowych dla właściwego widoku – wyświetlania pod odpowiednim adresem internetowym treści dokumentu HTML z danymi pobranymi z bazy danych aplikacji. Rozbudowany system szablonów django, pozwalający tworzyć skomplikowane interfejsy w bardzo prosty i intuicyjny sposób. Wbudowany system obsługi formularzy.
  • Tests – Automatyzacja procesu sprawdzania niezawodności działania aplikacji z zastosowaniem wbudowanych bibliotek przeznaczonych do testowania.
  • DRF Django Rest Framework – jedno z najpopularniejszych narzędzi używanych w dzisiejszym Developmencie. Z użyciem tego pakietu w bardzo prosty sposób można stworzyć REST API, które może służyć za zaplecze dla dowolnej aplikacji napisanej z wykorzystaniem którejś z popularnych technologii frontendowych, ale i innych systemów nie napisanych w Pythonie.

Trener

Piotr Mariański

Doświadczenie: 12 lat komercyjnie (20 lat od pierwszego programu) CEO "Webpros.pl" (4 lata), CEO "ycacademy.pl", Trener programowania od 5 lat (Kilka ogólno-europejskich Akademii), Co-Founder kilku aktualnie rozwijanych startup'ów technologicznych W zawodzie od 12 lat. Z wykształcenia inżynier mechatronik "Politechniki Gdańskiej" posiadający ogromną pasję do programowania. Został trenerem, ponieważ uwielbia dzielić się wiedzą, która pomaga przynieść innym wielkie korzyści. Uwielbia poznawać ludzi, uczy się sam podczas każdych zajęć – życia i zawodu. Myśl: "Szaleństwo od geniuszu odróżnia tylko sukces”

Dofinansowanie

Zależnie od sytuacji budżetowej i Twoich preferencji pomożemy Ci dobrać sposób sfinansowania kursu. Podpowiemy skąd pozyskać środki i jak rozłożyć płatności, żeby łatwiej wejść w obszar IT. Nasi pracownicy z Działu Obsługi chętnie pomogą i odpowiedzą na pytania, jakie możesz mieć.

Poznaj sposoby dofinansowania
ikona

Masz wątpliwości? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!