Moja pierwsza strona internetowa 22.09.2020

O wydarzeniu

Chciałbyś, aby Twoje dziecko potrafiło stworzyć stronę internetową? Wykreować cyfrową przestrzeń, w której może pokazać swoje pasje całemu światu?
A może Twoja przedsiębiorcza pociecha postanowi odświeżyć stronę internetową rodzinnej firmy?

Daj dziecku szansę i zapisz je na darmową lekcję próbną online “Moja pierwsza strona internetowa”. We wtorek 22 września o godzinie 18:00 trener Dawid z UCanCode odczaruje kolejne tajemnicze linijki kodu.

Web Development jest sztuką tworzenia stron, witryn i aplikacji internetowych. Robi się to z poziomu tzw. IDE (Integrated Development Environment – zintegrowanego środowiska programistycznego), czyli prościej mówiąc – programu do pisania kodu źródłowego stron internetowych. Przykład takiego kodu możesz znaleźć klikając gdziekolwiek na stronie prawym przyciskiem myszki i wybierając opcję “wyświetl źródło strony”.

Na darmowej lekcji Twoje dziecko nauczy się:

  • Jak piękną i zarazem łatwą sztuką jest tworzenie stron internetowych,
  • czym jest język HTML I CSS?
  • Jakich narzędzi potrzebujesz do rozpoczęcia webdev’owej przygody?
  • Jak pisać kod, by przeglądarka “rozumiała” co ma na myśli.

Co Twoje dziecko potrzebuje, aby wziąć aktywny udział w zajęciach:

  • Dowolna przeglądarka internetowa (najlepiej Google Chrome – możesz ją zainstalować klikając w link: https://www.google.com/intl/pl_pl/chrome/)
  • Dostęp do platformy Zoom na komputerze (link do pobrania –
    https://zoom.us/download)
  • Zainstalowany program Notepad++ w najnowszej wersji (link do pobrania – https://notepad-plus-plus.org/downloads/v7.8.9/)

W razie jakichkolwiek problemów z instalacją programów, bądź na spotkaniu już o 17:40, a nasz trener Dawid indywidualnie pomoże rozwiązać napotkane problemy. Po zapisaniu się w formularzu na naszej stronie internetowej, otrzymasz od nas przed spotkaniem e-mail z linkiem do wydarzenia na platformie Zoom.

Wydarzenia

Online

Więcej wydarzeń